×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Aboca zwiększyła udział w rynku w Polsce. Sprzedaż syropu wzrosła o 46 proc.

Autor: oprac. LJ • Źródło: Aboca17 marca 2023 15:00

Według danych firmy IQVIA, Grupa Aboca w 2022 roku zwiększyła swój udział w rynku, dzięki średniemu wzrostowi sprzedaży wynoszącemu ponad 24 procent - podczas gdy średni wzrost na całym rynku wynosił 10 procent.

Aboca zwiększyła udział w rynku w Polsce. Sprzedaż syropu wzrosła o 46 proc.
Fabryca Aboca w Pistrino Fot. Aboca
  • Włoska Grupa Aboca przedstawiła wyniki za 2022 rok. Wskazują na zwiększenie udziałów w rynku
  • Średni wzrost sprzedaży wyniósł ponad 24 procent
  • Spółka kończy budowę nowego ośrodka rolniczego, który przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne pozwoli na zwiększenie wydajności w łańcuchu dostaw

W 100 proc. naturalne i biodegradowalne produkty

Aboca, włoska firma z branży healthcare i producent wyrobów medycznych na bazie substancji naturalnych w Europie, odnotowała dynamiczny wzrost sprzedaży w Polsce, Francji oraz w Niemczech. Umocniła też swoją pozycję rynkową we Włoszech i w Hiszpanii - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Według danych firmy IQVIA, w 2022 roku firma zwiększyła swój udział w rynku, dzięki średniemu wzrostowi sprzedaży wynoszącemu ponad 24 procent - podczas gdy średni wzrost na całym rynku wynosił 10 procent.

- Szczególną popularnością w Polsce cieszył się nasz syrop na kaszel Grintuss, którego sprzedaż w 2022 roku wzrosła o 46 procent. To doskonały przykład wyrobu medycznego opartego na naturalnych i biodegradowalnych składnikach, którego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi - podkreśla Piotr Kolarski, dyrektor generalny Aboca Polska.

- Firma inwestuje w badania naukowe oraz rozwój łańcucha dostaw w celu zwiększenia mocy produkcyjnych. Obecnie prowadzimy dwanaście różnych badań klinicznych dotyczących układu pokarmowego, oddechowego, wzrokowego i metabolicznego - dodaje.

Aboca kończy budowę nowego ośrodka rolniczego, który przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne pozwoli na zwiększenie wydajności w łańcuchu dostaw. W ciągu ostatnich pięciu lat firma powiększyła również powierzchnię swojego zakładu produkcyjnego o 56 procent.

W 2022 roku, europejski rynek wyrobów medycznych do samoleczenia miał wartość około 3,3 mld euro.

Aboca jest włoską firmą z branży healthcare, wytwarzającą w 100 proc. naturalne i biodegradowalne produkty, które są przyjazne dla człowieka i środowiska.

Firma została założona w 1978 roku w Sansepolcro, w Toskanii, a jej celem od samego początku istnienia jest poszukiwanie w złożoności natury rozwiązań dla zdrowia człowieka. Firma zatrudnia obecnie ponad 1500 pracowników i jest obecna w 26 krajach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum