AbbVie Polska jednym z laureatów wyróżnienia SuperEtyczna Firma

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 17:08

AbbVie Polska została jednym z pięciu tegorocznych laureatów wyróżnienia SuperEtyczna Firma, a przy tym jedynym przedstawicielem branży farmaceutycznej w tym gronie. Nagroda przyznawana jest przez redakcję Pulsu Biznesu firmom, które spełniają najwyższe standardy etyczne i w trzech kolejnych edycjach konkursu zostały uhonorowane tytułem Etycznej Firmy.

FOT. Pulsu Biznesu/Arch. RZ

- Laureatami nagrody Etyczna Firma zostają firmy, które w swojej działalności każdego dnia pamiętają o kulturze biznesowej, transparentności, przestrzeganiu prawa i norm etycznych, stosują zasady uczciwej konkurencji - przypomina spółka w komunikacie prasowym.

- Świat zmienia się niezwykle dynamicznie, stawiając przed nami szereg wyzwań - czasami niezwykle trudnych i wymagających szybkiej reakcji. Musimy pamiętać, aby takie wartości jak przejrzystość, etyka i uczciwość zawsze były fundamentem prowadzonych działań, bez względu na okoliczności. - mówi Aleksander Kwieciński, dyrektor Generalny AbbVie Polska.

- W AbbVie etyczne prowadzenie biznesu jest podstawą kultury organizacyjnej firmy oraz zarządzania relacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Firma kładzie szczególny nacisk na edukację pracowników na wszystkich szczeblach, opracowując i oferując innowacyjne narzędzia oraz materiały edukacyjne w zakresie etyki i compliance - czytamy w komunikacie.

Jednym z flagowych działań firmy jest utworzenie projektu Ambasadorzy Compliance, którego celem jest zwiększenie zainteresowania i poziomu wiedzy pracowników w temacie etycznego prowadzenia biznesu.

- Kluczową kwestią jest w tym wypadku regularne, głębokie zaangażowanie. Codziennie wszyscy - niezależnie od zajmowanego stanowiska - dbamy o to, aby w pełni przestrzegać przyjętych reguł i procedur - mówi Karolina Pilwińska, Compliance Manager w AbbVie Polska.

- Nieustannie zastanawiamy się też, jak doskonalić nasze kompetencje w obszarze etycznego prowadzenia biznesu. I choć zdobycie wyróżnienia Etyczna Firma trzy lata z rzędu jest dowodem, że spełniamy w tym względzie najwyższe standardy, to chcemy dalej podnosić sobie - zawieszoną już bardzo wysoko - poprzeczkę - podkreśla Karolina Pilwińska.

Nagroda Etyczna Firma przyznawana jest przez redakcję Pulsu Biznesu od 2014 roku. Jak podaje organizator, do tegorocznej edycji zgłosiło się niemal 130 firm. Wręczono łącznie 19 wyróżnień. Tytuł SuperEtycznej Firmy przyznano dotychczas siedemnastokrotnie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum