AOTM: mamy prawo pobierać opłaty za seminarium

Autor: AOTM/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 13:44

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącym zasadności pobierania opłat za seminarium, które Agencja Oceny Technologii Medycznej organizuje w dniu 14 października 2009 r., Agencja informuje, że jest to zgodne z prawem - informuje AOTM w komunikacie.

AOTM: mamy prawo pobierać opłaty za seminarium
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Taką możliwość daje nam zapis w art. 31 t ust. 2 znowelizowanej ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2009 nr 118 poz.989).

AOTM jest państwową jednostką organizacyjną posiadająca osobowość prawną. Część  zadań wykonywanych przez Agencję jest finansowana ze środków publicznych. Są to zadania, o których mowa w art. 31 n pkt 1 lit. a oraz pkt 2,3,5 ww. ustawy. Dotacja ta nie obejmuje pkt. 4 tego artykułu, który mówi o prowadzeniu działalności szkoleniowej.

Zadania Agencji są finansowane z budżetu państwa tylko częściowo, występuje więc konieczność prowadzenia innych przewidzianych ustawowo form działalności, które pozwolą w pełni sfinansować zadania wykonywane przez Agencję, w tym działalność szkoleniową.

Organizowane przez Agencję seminarium nie ma jedynie charakteru informacyjnego, o czym świadczy załączona agenda. Do udziału w nim w charakterze prelegentów zostali również zaproszeni eksperci spoza AOTM.

Agencja nie może odstąpić od pobierania opłat za prowadzenie szkoleń i ponosić samodzielnie kosztów ich organizacji - czytamy w komunikacie.

Więcej na stronie AOTM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum