28 lutego Rada Przejrzystości. W porządku obrad m.in. opinia o refundacji leku po przeszczepie szpiku
28 lutego odbędzie się Rada Przejrzystości. W porządku obrad: opinie o refundacji leków m.in. stosowanych po przeszczepie płuc czy przy zakażeniu grzybicznym po przeszczepie szpiku.

- Rada Przejrzystości funkcjonuje przy prezesie AOTMiT i jest organem sprawującym funkcję opiniodawczo-doradczą
- Kolejne posiedzenie rady będzie miało miejsce 28 lutego. W porządku obrad uwzględniono m.in. opiniowanie leków oraz projektów programu polityki zdrowotnej
- Zostanie także przygotowana opinia ws. technologii medycznych w zakresie profilaktyki nowotworu jelita grubego
28 lutego Rada Przejrzystości. Obrady
Już w poniedziałek 28 lutego odbędzie się posiedzenie Rady Przejrzystości. W ramach porządku obrad włączono m.in. opiniowanie i wydawanie stanowisk dotyczących leków oraz programów polityki zdrowotnej.
Porządek obrad 28 lutego:
- Przygotowanie opinii w sprawie zalecanych technologii medycznych, działań przeprowadzanych w ramach programów polityki zdrowotnej oraz warunków ich realizacji w zakresie profilaktyki nowotworu jelita grubego.
- Przygotowanie stanowiska w sprawie zasadności zakwalifikowania świadczenia opieki zdrowotnej "Mechaniczne wspomaganie serca pompą wspomagającą lewą komorę serca u pacjentów z ciężką niewydolnością serca niekwalifikujących się do transplantacji serca – terapia docelowa" jako świadczenia gwarantowanego z zakresu leczenia szpitalnego.
- Przygotowanie opinii o projektach programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego:
- "Gminny program rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Jerzmanowa na lata 2022-2026",
- "Profilaktyka kobiecych chorób nowotworowych wśród mieszkanek gminy Kalisz Pomorski w wieku 18+".
4. Przygotowanie opinii w sprawie objęcia refundacją leków zawierających substancje czynne:
- vigabatrinum we wskazaniu: stany napadowe w przebiegu stwardnienia guzowatego – monoterapia,
- colistinum we wskazaniach: zakażenia dolnych dróg oddechowych – profilaktyka u osób po przeszczepie płuc w przebiegu chorób innych niż mukowiscydoza; zakażenia dolnych dróg oddechowych – leczenie wspomagające w skojarzeniu z antybiotykoterapią dożylną u osób po przeszczepie płuc w przebiegu chorób innych niż mukowiscydoza,
- itraconazolum we wskazaniu: zakażenia grzybicze u pacjentów po przeszczepie szpiku – profilaktyka,
- valganciclovirum we wskazaniu: zakażenie wirusem cytomegalii u pacjentów poddawanych przeszczepom kończyny, rogówki, szpiku, tkanek lub komórek – profilaktyka po zakończeniu hospitalizacji związanej z transplantacją do 110 dni po przeszczepie – w przypadku udokumentowanych przeciwwskazań do stosowania walgancyklowiru w stałej doustnej postaci farmaceutycznej.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)