iMed24 i Diagnostyka rozpoczęły współpracę

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 30 września 2009 11:54

Twórca oprogramowania dedykowanego dla gabinetów lekarskich i największa sieć laboratoriów w Polsce chcą podejmować działania, które mają na celu dostarczenie rozwiązań zarówno klientom indywidualnym (pacjentom), jak i instytucjonalnym (ZOZy, praktyki lekarskie).

iMed24 i Diagnostyka rozpoczęły współpracę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podpisano stosowny list intencyjny. Współpraca obu firm obejmie między innymi: hosting dokumentacji medycznej, udostępnienie systemu do obsługi skierowań elektronicznych RX24, a także udostępnianie pacjentom iMed24 wyników badań w postaci elektronicznej. Ponadto iMed24 i Diagnostyka chcą wśród klientów wzajemnie promować swoje rozwiązania.

– W dobie globalizacji nieuniknione jest otwarcie się na komunikację z innymi podmiotami. Interoperacyjność oprogramowania jest jedną z metod przejścia do nowych modeli rynkowych. Modele hermetyczne przestają się sprawdzać. Komunikacja elektroniczna z Diagnostyką jest przykładem, jak w prosty sposób przy dobrej woli różnych podmiotów można tworzyć nowe rozwiązania z korzyścią dla rynku i dla pacjentów – podkreśla prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA w skład której wchodzi iMed24.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze