e-Zdrowie: CGM Polska integratorem w Projekcie P1

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2015 13:31

11 lutego 2015 roku Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia zawarło z CompuGroup Medical Polska, wspieraną w projekcie na zasadzie konsorcjum przez HP Polska, umowę na kontynuację prac integracyjnych w ramach Projektu P1 - „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”.

e-Zdrowie: CGM Polska integratorem w Projekcie P1

Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (tzw. Platforma P1) jest kluczowym i jednocześnie największym projektem realizowanym w ramach Programu Informatyzacji Ochrony Zdrowia. Projekt współfinansowany jest ze środków funduszy europejskich, a jego wartość to blisko 89 mln złotych.

Głównym celem budowy elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia,
jest umożliwienie organom administracji publicznej, podmiotom leczniczym, aptekom i praktykom lekarskim, jak również obywatelom, gromadzenie, analizę i udostępnianie informacji o zdarzeniach medycznych.

Uruchomienie Projektu P1 ma podnieść dostępność i jakość informacji na temat stanu zdrowia pacjentów. Rezultatem prowadzonych prac będzie również poprawa jakości ich obsługi.

Czytaj także: Ile jeszcze poczekamy na e-Zdrowie?

 W ogólnym ujęciu Projekt P1 stworzy platformę, która udostępni szereg usług elektronicznych takich jak np.: Internetowe Konto Pacjenta, Elektroniczną Receptę, Skierowanie, Zlecenie oraz udostępni Portal informacyjny e-Zdrowie. Rok 2015 ma szansę stać się przełomową datą w zakresie informatyzacji procesu leczenia pacjentów. Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta zrealizowanemu w ramach Projektu P1 pacjent stanie się rzeczywistym właścicielem dokumentacji medycznej, gdyż będzie mógł swobodnie decydować o jej udostępnianiu wybranemu przez siebie personelowi medycznemu.

Korzyści z powstania z Projektu P1 jest wiele - do najważniejszych z nich należą: zwiększenie bezpieczeństwa zdrowia pacjentów, wsparcie procesu diagnozowania pacjenta oraz wsparcie procesu obsługi pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum