ZnanyLekarz.pl uruchamia konsultacje online, także w formie wideo

Autor: ZnanyLekarz.pl/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 07:53

Platforma do umawiania wizyt lekarskich ZnanyLekarz.pl wprowadza nową usługę - konsultacje online. To część rozwiązania SaaS (ang. Software as a Service, oprogramowanie sprzedawane jako usługa) dla lekarzy i placówek medycznych. W obliczu pandemii koronawirusa firma postanowiła udostępnić tę funkcję dla swoich obecnych i nowych klientów.

Konsultacje lekarskie online w dobie koronawirusa stają się koniecznością; FOT. Arch. RZ

- Uruchomienie konsultacji online, w tym również wideo, jest naszą odpowiedzią na obecną sytuację i wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli przetrwać wielu podmiotom medycznym na rynku, a nam pacjentom - zapewni opiekę medyczną i bezpieczeństwo. Nowa usługa jest bezpłatna dla lekarzy i specjalistów, którzy mają aktywne kalendarze w serwisie, bez względu na specjalizację - mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający w ZnanyLekarz.pl.

Dodaje, że tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni chęć uruchomienia usługi zadeklarowało aż 2 500 lekarzy z obecnej bazy klientów i "ta liczba rośnie z dnia na dzień".

Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę znanylekarz.pl, wybrać opcję “online”, następnie wybrać lekarza lub specjalistę, do którego chcemy się umówić. Ostatni krok to wybór terminu wizyty. Możliwe formy konsultacji to: wideo, rozmowa telefoniczna lub czat. Płatność pobierana jest przed wizytą (płatność online) i trafia bezpośrednio do lekarza lub placówki medycznej.

Dzięki współpracy platform technologicznych ZnanyLekarz i Medfile, za pośrednictwem portalu można już otrzymać e-receptę lub cyfrowe zwolnienie lekarskie. Ich wystawienie jest także możliwe podczas konsultacji online.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum