Zmiany w systemie P1. Ma to związek ze skierowaniami na szczepienia małych dzieci

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia09 grudnia 2022 16:00

Przy okazji rozszerzenia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 o dzieci w wieku od pół roku do 4 lat Centrum e-Zdrowie wdrożyło wydanie W18.2 systemu P1 i zaktualizowało dokumentację integracyjną.

Zmiany w systemie P1. Ma to związek ze skierowaniami na szczepienia małych dzieci
Centrum e-Zdrowie wdrożyło wydanie W18.2. Fot. Shuttertock
  • Centrum e-Zdrowia poinformowało o wdrożeniu nowego wydania W18.2
  • Jak czytamy, koncentruje się ono wokół rozwoju usługi e-Rejestracji oraz umożliwienia kwalifikacji i szczepień dla dzieci od 6. miesiąca życia
  • Wraz z wydaniem W18.2 została zaktualizowana dokumentacja integracyjna dla usług: e-rejestracja czy eksport rejestru leków

Nowe wydanie W18.2 koncentruje się wokół rozwoju usługi e-Rejestracji

Centrum e-Zdrowie wdrożyło nowe wydanie W18.2. Wydanie koncentruje się wokół rozwoju usługi e-Rejestracji oraz umożliwienia kwalifikacji i szczepień dla dzieci z przedziału wiekowego 6 m-c. do 5 lat.

- Zaszła również zmiana po stronie bazy danych w CWPL dla zakresu Rejestru Produktów Leczniczych. Zmiana ta nie ma wpływu na działanie usług biznesowych. Niemniej, model danych w opisie usługi Eksportu Rejestr Leków został zaktualizowany - czytamy w komunikacie instytucji. 

Wraz z wydaniem W18.2 została zaktualizowana dokumentacja integracyjna dla usług:

  • e-Rejestracja – zaktualizowano opis usługi, spis reguł, definicję usługi w plikach WSDL,
  • ZM – zaktualizowano spis reguł,
  • Eksport Rejestru Leków – zaktualizowano opis usługi.

Zmiany zostały wylistowane w metrykach poszczególnych plików, a zaktualizowane pliki, jak informuje Centrum, znajdują się w zakładce Interfejsy.

Przypomnijmy, że od poniedziałku 12 grudnia rodzice będą mogli rejestrować dzieci od 6. miesiąca do 4. roku życia do szczepienia przeciw COVID-19. E-skierowania zostaną wystawione w nocy z 11 na 12 grudnia. Łącznie ok. 1,9 mln.  Schemat szczepienia jest trzydawkowy i obejmuje podanie dwóch dawek w odstępie 3 tygodni oraz dawki trzeciej podawanej co najmniej 8 tygodni po drugiej. Podczas rejestracji należy posługiwać się numeracją dawek w cyklu podstawowym: 1/3, 2/3, 3/3.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum