Zlecenia na wyroby medyczne i ich naprawę. Jest komunikat Ministerstwa Zdrowia

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia13 stycznia 2023 18:00

Pojawił się komunikat Ministra Zdrowia w sprawie wystawiania, weryfikowania i realizowania zleceń na zaopatrzenie i zleceń naprawy wystawianych w postaci elektronicznej. Czy coś się zmienia?

Zlecenia na wyroby medyczne i ich naprawę. Jest komunikat Ministerstwa Zdrowia
Zlecenia na wyroby medyczne. Jest komunikat Ministerstwa Zdrowia. Fot. Shutterstock
  • Zlecenia na wyroby medyczne i ich naprawę w formie elektronicznej. Na jakich zasadach?
  • Minister zdrowia wydał w tej sprawie komunikat
  • Co zmieni się po 30 czerwca br.?

Bez zmian do 30 czerwca br.?

Opublikowany został komunikat Ministra Zdrowia w sprawie wystawiania, weryfikowania i realizowania zleceń na zaopatrzenie i zleceń naprawy wystawianych w postaci elektronicznej. Dotyczy wystawiania, weryfikowania i realizowania zleceń na zaopatrzenie i zleceń naprawy wystawianych w postaci elektronicznej

- Minister Zdrowia poinformował, że do dnia 30 czerwca 2023 r. zlecenia na wyroby medyczne i zlecenia naprawy mogą być wystawiane, weryfikowane i realizowane na dotychczasowych zasadach - czytamy na stronach rządowych.

Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne jest dokumentem niezbędnym do tego, by pacjent mógł dokonać zakupu z refundacją NFZ. 

E- zlecenie na wyroby medyczne jest kolejnym z rozwiązań informatycznych, obok e-recepty, e-zwolnienia i e-skierowania, które ma odciążyć pacjentów i usprawnić funkcjonowanie systemu zdrowia.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum