×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zduńska Wola: ruszają z informatyzacją szpitala

Autor: nasze.fm/Rynek Zdrowia13 lutego 2014 09:11

Do końca lutego ma być podpisana umowa na dofinansowanie projektu dotyczącego wdrożenia w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. elektronicznego systemu świadczenia usług. Powstanie m.in. nowoczesna sieć komputerowa, która połączy wszystkie oddziały szpitala.

Zduńska Wola: ruszają z informatyzacją szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przewidziana jest również przebudowa istniejącej serwerowni i wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt. Zakupionych zostanie około 100 zestawów komputerowych przeznaczonych dla administracji, lekarzy, izby przyjęć i wszystkich oddziałów. Lecznica wyposażona zostanie w urządzenia, które pozwolą na pełny elektroniczny obieg szpitalnej dokumentacji - informuje nasze.fm

Radosław Stefaniak, kierownik referatu ds. inwestycji i rozwoju w Starostwie Powiatowym, zapowiada uruchomienie portalu, który pozwoli pacjentom na elektroniczną rejestrację i rezerwację terminów. Każdy z pacjentów będzie posiadał indywidualne konto, na którym gromadzona będzie dokumentacja lekarska. Będzie też możliwość wystawiania e-recept.

Realizacja projektu obejmie lata 2014-2015. Koszt planowanej inwestycji to 1,5 mln zł, przy czym 85 proc. ma pochodzić z unijnej dotacji.

Więcej: www.nasze.fm

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze