Zarządzenie: dłuższy czas na sfinansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej - pilotaż EDM

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2020 22:26

Zarządzenie zmieniające zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o finansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej - pilotaż EDM - wydłuża termin nabycia urządzeń lub oprogramowania.

Zarządzenie: dłuższy czas na sfinansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej - pilotaż EDM
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Jak podano w uzasadnieniu, zarządzenie wprowadza zmiany w zarządzeniu Nr 102/2020/DEF Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 7 lipca 2020 r. w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o finansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej – pilotaż EDM.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadczeniodawców, zakwalifikowanych do Pilotażu EDM, wydłużono termin, w którym uprawniony świadczeniodawca będzie mógł dokonać nabycia i sfinansowania urządzeń informatycznych lub oprogramowania, lub usług związanych z uruchomieniem raportowania ZM lub prowadzeniem wymiany EDM, lub szkoleń. Wprowadzona zmiana wydłuża ten okres z dnia 31.12.2020 r. na dzień 28.02.2021 r.

Określenie przez NFZ warunków zawierania i realizacji umów o finansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej – pilotaż EDM jest działaniem podjętym w ramach realizacji celu nr 4 Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019-2023 pn. Wspieranie świadczeniodawców w budowie mikroekonomicznej efektywności.

Więcej:www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum