Zachodniopomorskie: w ciągu miesiąca dwukrotnie wzrosła liczba wystawianych e-recept

Autor: iswinoujscie.pl/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2019 11:17

Rośnie liczba elektronicznych recept wystawianych przez lekarzy w województwie zachodniopomorskim. Na początku marca w 9 przychodniach lekarze wystawili 3300 e-recept; pod koniec marca było ich prawie 11 tysięcy, a w ostatnich dniach kwietnia - już 20 tysięcy.

 Zachodniopomorskie: w ciągu miesiąca dwukrotnie wzrosła liczba wystawianych e-recept
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wzrosła również liczba lekarzy, którzy zdobyli uprawnienia: z 28 w marcu, do 42 w kwietniu - informuje Małgorzata Koszur, rzecznik Zachodniopomorskiego OW NFZ.

Podmiotów leczniczych, które wystawiają elektroniczne recepty, było pod koniec kwietnia 13, choć certyfikaty uzyskało 68 - jest więc nadzieja, że wkrótce one także włączą się do systemu i wzrośnie liczba pacjentów z e-receptami. W kwietniu cyfrowe recepty otrzymało prawie 5200 pacjentów - o 70% więcej, niż w marcu.

E-recepty mogą być wystawiane tylko w takim podmiocie leczniczym, który zarejestrował się na platformie P1 - w systemie informatycznym prowadzonym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Według danych CSIOZ certyfikat uprawniający do wystawiania e-recept uzyskało do tej pory w województwie zachodniopomorskim 68 podmiotów. Spośród nich umowę z NFZ na świadczenia zdrowotne ma 11 podmiotów.

Do końca 2019 roku obowiązek zarejestrowania się w tym systemie mają wszyscy wykonujący działalność leczniczą: zarówno placówki ochrony zdrowia, jak i lekarze.

Czytaj: iswinoujscie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum