Zachodniopomorskie: szybo rośnie liczba wydawanych e-recept

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2019 14:36

Od początku wdrożenia systemu, lekarze w całej Polsce wystawili już 2,3 mln elektronicznych recept. W samym województwie zachodniopomorskim do końca czerwca takich recept było już 116,5 tys.

Zachodniopomorskie: szybo rośnie liczba wydawanych e-recept
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje portal naszemiasto.pl elektroniczne recepty otrzymało już prawie 26 tys. pacjentów zamieszkujących zachodniopomorskie. To najwięcej wśród województw, w których wydawanie elektronicznych recept rozpoczęło się w tym roku.

W czerwcu uprawnienia do wystawiania elektronicznych recept miało 190 lekarzy. Przychodni, w których pacjenci mogli otrzymać e-receptę było w miniony miesiącu 64 - dwa razy więcej niż w maju. Wzrosła też gwałtownie liczba wydawanych e-recept. W maju było ich 53 tys., a w końcu czerwca już 116,5 tys. recept.

E-recepty mogą być wystawiane w województwie zachodniopomorskim od początku 2019 roku. Cyfrowe recepty mogą być wystawiane tylko w takim podmiocie leczniczym, który zarejestrował się na platformie P1 - w systemie informatycznym prowadzonym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Do końca 2019 roku obowiązek zarejestrowania się w systemie mają wszyscy wykonujący działalność leczniczą: zarówno placówki ochrony zdrowia, jak i lekarze.

Więcej: szczecin.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum