Zabrze: Asseco wdroży system informatyczny w ŚCCS

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 września 2011 19:21

Asseco Poland S.A. wygrała przetarg na dostawę i wdrożenie systemu informatycznego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Kontrakt o wartości około 2 mln zł zostanie zrealizowany w ciągu 13 miesięcy.

Zabrze: Asseco wdroży system informatyczny w ŚCCS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Ważnym elementem misji zabrzańskiego ośrodka jest ocena a następnie wdrażanie nowych pilotażowych metod i rozwiązań w zakresie efektywności i bezpieczeństwa stosowania nowych technologii i nowatorskich metod diagnozowania i leczenia chorób serca, płuc i naczyń. Podstawowym elementem jest tu ocena jakości leczenia, jego skuteczności i bezpieczeństwa wraz z analizą medyczno-ekonomiczną - mówi prof. Marian Zembala, dyrektor ŚCCS.

Umowa zawarta z ŚCCS obejmuje wdrożenie przez Asseco Poland S.A. autorskiej aplikacji dla szpitali. W części "medycznej" będzie to Asseco Medical Management Solutions, rozwiązanie nowej generacji rozwijane przez Asseco od 2008 r.

W zakresie modułów administracyjnych wdrożony zostanie system InfoMedica, który działa w ponad 450 szpitalach w Polsce. Łącznie zaimplementowanych zostanie ponad 30 modułów, które wykorzystywać będą m.in. dane z aplikacji obecnie stosowanych przez ŚCCZ (blisko 1,5 mln rekordów).

Wdrożone oprogramowanie umożliwi identyfikację pacjentów z województwa śląskiego na podstawie karty chipowej. Moduły: Apteka Szpitalna, Magazyn Szpitalny, Apteki Oddziałowe oraz Podręczne Oddziałowe Magazyny pozwolą na zastosowanie czytników kodów kreskowych. Asseco Poland S.A. dostarczy też lecznicy specjalistyczny system radiologiczny RIS/PACS-CARDIO.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze