Za ok. 60 mln zł powstanie Podkarpacki System Informacji Medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 września 2013 16:53

Prawie 60 mln zł kosztować będzie budowa Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM), dzięki któremu mieszkańcy m.in. będą mogli przez internet zarejestrować się do lekarza. Z kolei lekarze będą mieli dostęp do historii choroby pacjenta.

Za ok. 60 mln zł powstanie Podkarpacki System Informacji Medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował urząd marszałkowski w Rzeszowie, system wybuduje firma Asseco Poland, której oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu. Umowa zakłada m.in. wyposażenie ośmiu szpitali wojewódzkich w sprzęt komputerowy, infrastrukturę sieciową, urządzenia do diagnostyki i radiologii.

W ramach projektu powstanie też Regionalne Centrum Informacji Medycznej, dzięki któremu lekarze i pacjenci będą mieli dostęp do danych i usług medycznych w czasie rzeczywistym. Możliwe będzie m.in. sprawdzanie online dostępności specjalistów w danej placówce oraz zapisanie się na wizytę przez internet.

Jak poinformował PAP (16 września) zastępca dyrektora departamentu społeczeństwa informacyjnego w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim Konrad Łoboda, poprzez RCIM z systemem zintegrowanych zostanie kolejnych 19 szpitali powiatowych plus szpital MSW w Rzeszowie.

W sumie system, który ma zacząć działać za rok, obejmie 28 szpitali na Podkarpaciu.

Inwestycja w 85 proc. dofinansowana będzie z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum