ZUS: wkrótce upłynie ważny termin. Dotyczy wydawania e-zwolnień lekarskich

Autor: oprac. JKB • Źródło: ZUS, Rynek Zdrowia02 września 2022 06:30

Według komunikatu podanego przez ZUS, dostęp do środowiska testowego eZLA od 1 października będzie możliwy tylko po uzupełnieniu zgód na przetwarzanie danych osobowych ludzi, dla których wygenerowano owe dane.

ZUS: wkrótce upłynie ważny termin. Dotyczy wydawania e-zwolnień lekarskich
ZUS przypomina o upływającym terminie dotyczącym aplikacji gabinetowych. Fot. AdobeStock
  • ZUS przypomina o zbliżającym się terminie dotyczącym aplikacji gabinetowych
  • Już od 1 października dostęp do środowiska testowego eZLA będzie możliwy po wcześniejszym uzupełnieniu zgód na przetwarzanie danych osobowych
  • Wszystkie zasady przygotowywania zgód na przetwarzanie danych osobowych zostały przygotowane i opisane w specjalnej dokumentacji

Zmiany dla wykonawców aplikacji

ZUS w komunikacie wyjaśnił, że dostęp do środowiska testowego eZLA od 1 października będzie możliwy po wcześniejszym (przed wskazaną datą) uzupełnieniu zgód na przetwarzanie danych osobowych osób, dla których wygenerowano dane testowe. Co jednak ważne, ZUS nie planuje przedłużania terminu.

- Jeżeli zgody na przetwarzanie danych osobowych, przesłane do 30 września, będą dotyczyły tylko nr PESEL należących do osób, dla których już zostały wygenerowane dane testowe, to nie należy ponownie przekazywać zestawu danych opisanego w punkcie 1, strona 5 w Dokumentacji dla Wykonawców aplikacji gabinetowych lecz tylko podpisane zgody – czytamy.

Z dalszych informacji wynika również, że żądanie usunięcia danych osobowych z symulatora usług eZLA może podpisać tylko osoba, której dane dotyczą, w dalszej kolejności mogą one zostać przekazane przez wykonawcę.

Zasady przygotowania zgód na przetwarzanie danych osobowych w symulatorze usług eZLA i innych dostępne są dokumentacji dla wytwórców oprogramowania Aplikacji Gabinetowych w wersja 4.10 (adres dostępny TUTAJ). ZUS prosi o zapoznanie się z tymi dokumentami – zmiany zaznaczono na czerwono.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum