ZUS: co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie?

Autor: BM/Rynek Zdrowia • • 02 października 2015 14:20

Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? - na te pytania każdy ubezpieczony uzyska informacje podczas "Dni Ubezpieczonego" w ZUS, które potrwają od 7 do 9 października.

ZUS: co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Dni Ubezpieczonego" to organizowana od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do osób ubezpieczonych.

- Ubezpieczeni, najczęściej osoby na etatach, czy umowach zleceniu nie mają i nie widzą powodów do bieżącego kontaktu z ZUS - mówi Ewa Kosowska, dyrektor departamentu ubezpieczeń i składek w centrali ZUS. - Nie interesują się ubezpieczeniami społecznymi dopóki nie muszą skorzystać
z jakiegoś świadczenia. 

Tegoroczne "Dni Ubezpieczonego" nawiązują do wysyłanej w minione wakacje do 20 mln osób "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS".

Kolejnymi tematami trzydniowej akcji są: e-zwolnienie lekarskie i konto na Platformie Usług Elektronicznych.

- E-zwolnienie będzie obecne w naszej codzienności już od 1 stycznia 2016 r., Warto więc wiedzieć z czym dla każdego z nas wiąże się jego wprowadzenie. Aby z porad mógł skorzystać każdy zainteresowany, wydłużyliśmy pracę naszych placówek do godziny 17.00 - wyjaśnia Ewa Jęczmyk, rzecznik prasowy częstochowskiego Oddziału ZUS.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum