ZIP: tu łatwo o pomyłkę

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 03 września 2013 11:59

Zintegrowany Informator Pacjenta działa od początku wakacji. Na razie informuje o historii leczenia pacjenta. Do NFZ docierają pacjenci, którzy po zalogowaniu do systemu dowiadują się, że przeszli zabiegi, o których nic im nie wiadomo.

ZIP: tu łatwo o pomyłkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W województwie warmińsko-mazurskim jedna z pacjentek, która zalogowała się do ZIP-u, zobaczyła, że ma prawidłowo rozliczony poród, mimo tego, że nigdy nie była w ciąży.

NFZ tłumaczy, że pomyłki które pojawiają się w Informatorze są efektem błędnego wprowadzania numerów PESEL przez personel szpitali. Każdy z tych przypadków musi zostanie zbadany przez Fundusz.

Należy sprawdzić, czy nie doszło do celowego wpisywania fikcyjnych danych celem wyłudzenia refundacji konkretnego zabiegu. Gdyby takie podejrzenia się potwierdziły, byłaby to podstawa do ukarania placówki, w której te działania miały miejsce. Mogłoby dojść nawet do odstąpienia od kontraktu.

NFZ uspokaja jednak, że większość błędów, które do tej pory miały miejsce jest zapewne związana z niezamierzonymi, oczywistymi pomyłkami.

Więcej: www.tvn24.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze