ZIP poinformuje pacjenta o zmianie statusu ubezpieczenia

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2015 13:40

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nową funkcjonalność w systemie ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta) aby ułatwić pacjentom dostęp do aktualnych informacji na temat statusu ubezpieczenia.

ZIP poinformuje pacjenta o zmianie statusu ubezpieczenia

Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych w ramach NFZ) otrzyma na ten temat indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu ZIP.

Komunikat o zmianie statusu ubezpieczenia wyświetli się tym użytkownikom, którzy w ustawieniach ZIP wyrazili zgodę na wysyłanie indywidualnych komunikatów informacyjnych. Ponadto użytkownicy, którzy zgodzili się na otrzymywanie wiadomości o komunikatach ZIP na swoją prywatną pocztę elektroniczną, informację o pojawieniu się nowego komunikatu w systemie ZIP, otrzymają mailem.

System ZIP działa już od dwóch lat (od 1 lipca 2013 r.) i ma ponad milion użytkowników. ZIP to system, dzięki któremu można samodzielnie, po zalogowaniu się sprawdzić przez Internet: gdzie i kiedy leczyliśmy się w ramach NFZ od 2008 roku, ile to kosztowało, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, a także kiedy otrzymaliśmy refundowany sprzęt, np. aparat słuchowy, wózek, protezę. Korzystanie z ZIP jest bezpłatne i wygodne. Dane w ZIP są systematycznie aktualizowane.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum