Wynik testu na koronawirusa będzie dostępny w aplikacji mojeIKP

Autor: oprac. JKB • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia13 grudnia 2021 10:45

Aplikację mojeIKP pobrało już bezpłatnie 1,9 mln Polaków. Pozwala ona na błyskawiczny i szybki dostęp do najważniejszych informacji zdrowotnych. W ciągu najbliższych tygodni mojeIKP zyska nową funkcjonalność – wynik testu na koronawirusa.

MojeIKP zyska nową funkcję. Fot. AdobeStock
  • Według najnowszych danych, aplikację mojeIKP pobrało w sumie 1,9 mln Polaków
  • Dzięki aplikacji można m.in. zarejestrować się na szczepienie, wyszukać e-receptę i e-skierowanie. Z pomocą IKP możemy okazać także certyfikat covidowy
  • Z kolei w najbliższych tygodniach w mojeIKP pojawi się nowa, przydatna funkcja - wynik testu na koronawirusa

Pomocna i funkcjonalna aplikacja

Centrum e-Zdrowia uruchomiło aplikację mobilną mojeIKP w maju 2021 roku. Jak podsumowują przedstawiciele instytucji, w bardzo krótkim czasie zyskała dużą liczbę użytkowników – po 6 miesiącach jest ich już 1,9 mln i każdego dnia dołączają nowi.

– Aplikacja mojeIKP to nasza odpowiedź na światowe trendy. Postępująca cyfryzacja życia widoczna jest na każdym kroku – za pomocą smartfonów i tabletów możemy korzystać z usług bankowych, robić zakupy czy oglądać ulubione seriale. Od niedawna w telefonie mamy także szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Cały czas pracujemy nad rozwojem aplikacji, tak by docelowo wyposażyć Polaków w jak najbardziej funkcjonalne narzędzie, które ułatwia znacząco dostęp do naszych informacji medycznych – powiedział Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

MojeIKP to dostęp do e-recept i e-skierowań

Dzięki aplikacji mojeIKP możemy m.in.:

  • zarejestrować się online na szczepienia przeciw COVID-19,
  • wykupić leki w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL,
  • wyszukać e-recepty i e-skierowania,
  • odbierać powiadomienia o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach wysyłanych bezpośrednio na telefon.

Aplikacja mojeIKP pozwala na natychmiastowy i stały dostęp do wszystkich e-recept oraz ulotek leków, dzięki czemu łatwo można sprawdzić dawkowanie każdego z przepisanych leków. W aplikacji wgrany jest także Unijny Certyfikat Covid (UCC), by można go w każdej chwili pokazać odpowiednim służbom.

Co ważne, aplikacja umożliwia dostęp do dokumentacji medycznej całej rodziny. Dzięki temu można w łatwy sposób wykupić receptę nie tylko swoją, ale także dziecka czy osoby bliskiej, która nas do tego upoważniła. 

mojeIKP_infografika_1.jpg
mojeIKP_infografika_1.jpg

Czytaj: Koronawirus. 13 grudnia. Zakażenia i zgony. Kraska ujawnił nowe dane

Pielęgniarki i położne wrócą do szkół policealnych?

Nowa funkcjonalność w mobilnej aplikacji - wynik testu na koronawirusa

W listopadzie udostępniono nową funkcjonalność, która może pomóc w podejściu do naszego zdrowia. Chodzi o profilaktykę, dzięki której można kontrolować nawyki żywieniowe, prowadzić zdrowy tryb życia, a nawet dobrać odpowiednią dietę dla naszego organizmu.

– Tworzymy e-usługi dla społeczeństwa i zależy nam na tym, by spełniały one pokładane w nich oczekiwania. Dlatego cyklicznie realizujemy badania użyteczności, dzięki którym możemy rozwijać nasze produkty zgodnie z potrzebami użytkowników. Przykładem takich zmian jest udostepnienie w aplikacji mojeIKP sekcji profilaktyka – dodał Jarosław Kieszek.

Już w najbliższych tygodniach w mojeIKP pojawi się nowa, przydatna funkcja - wynik testu na koronawirusa. Użytkownik otrzyma wiadomość SMS z informacją, że na Internetowym Koncie Pacjenta dostępny jest już wynik testu, który od razu jest widoczny także w aplikacji mojeIKP.

Aplikacja mojeIKP jest do pobrania z Google Play oraz App Store.

Więcej informacji udziela: Centrum e-Zdrowia: media@cez.gov.pl

mojeIKP_infografika_2.jpg
mojeIKP_infografika_2.jpg

Sprawdź: Przyjął 10 dawek szczepionki jednego dnia. Zajmie się nim policja

Od 2022 zmiany w ZUS, które dotkną miliony Polaków. To trzeba wiedzieć

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum