Wrocław: prezes NFZ o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2013 12:13

Od początku lipca online będziemy mogli w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta śledzić własną historię choroby, zabiegów i ich kosztów, wizyt u lekarza czy etapu rozpatrywania przez NFZ wniosku do sanatorium - zapowiada Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wrocław: prezes NFZ o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

O tym rozwiązaniu mówiła w sobotę (15 czerwca) we Wrocławiu prezes NFZ Agnieszka Pachciarz: - Ten system jest bardzo bezpieczny - zapewniła. - W przygotowanym ZIP nie pojawi się imię i nazwisko pacjenta czy rozpoznanie choroby. Będzie tylko jej numer.

Przypomnijmy, że każdy z zainteresowanych pacjentów dostanie indywidualny login i hasło, dzięki którym będzie mógł sprawdzić (albo sobie przypomnieć) wizyty u lekarza, drobne zabiegi, pobyty w szpitalu, badania diagnostyczne oraz leki jakie brał. A wszystko to przez internet.

Czyt. także: Kod dostępu dla każdego, czyli być albo nie być dla ZIP-u

Prezes Pachciarz zapewnia, że system został sprawdzony i skontrolowany przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. - Nie miał żadnych zastrzeżeń - podkreśla prezes Funduszu dodając, że ZIP przyniesie pacjentom korzyści.

W przyszłości NFZ zamierza zamieścić w ZIP także wysokość naszych składek zdrowotnych - informuje Gazeta Wrocławska. - Wymaga to jeszcze rozmów z ZUS-em. Na razie pojawią się tylko ogólne informacje o tym jakie składki mają odprowadzane pracownicy, a jakie osoby prowadzące działalność gospodarczą.

- W dalszych etapach rozwoju ZIP osoby ubezpieczone będą miały możliwość oceny udzielonych im świadczeń. Powinno to znacząco wpłynąć na poprawę jakości leczenia oraz umożliwić bezproblemowe zgłaszanie nieprawidłowości, co będzie skutkować wszczęciem postępowania kontrolnego u świadczeniodawcy - powiedział niedawno Rynkowi Zdrowia Andrzej Troszyński, rzecznik NFZ.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum