Wrocław: WSS gotowy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zabezpieczył wszystkie tworzone, przetwarzane, a także udostępniane w sieci dane medyczne (w tym dane wrażliwe) przed wrogim przejęciem ze strony hakerów.

Wiele szpitali i gabinetów lekarskich ma kłopoty z przygotowaniem się do obowiązkowego prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), co ma nastąpić do 1 stycznia 2017 r. Tymczasem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu - Ośrodek Badawczo-Rozwojowy już to zrobił. Na trzy lata przed ustawowym terminem jest w pełni gotowy na przejście na Elektroniczną Dokumentację Medyczną.
Również najnowsze technologie medyczne wykorzystywane w szpitalu, takie jak pracujący na światłowodach jedyny w Polsce robot medyczny da Vinci, otrzymały bezpieczne połączenie. Uniemożliwiają np. włamanie się do oprogramowania aparatury chirurgicznej i zabiegowej celem zaburzenia pracy lub spowodowania celowego uszczerbku na zdrowiu.
Szpital zabezpieczył dane medyczne swoich pacjentów wdrażając kompleksowe rozwiązanie firmy Fortinet. W placówce zainstalowano zintegrowaną platformę zabezpieczenia oraz urządzenie do analizy ruchu w sieci i raportowania.
Przepisy Ustawy o informacji w ochronie zdrowia z 28 kwietnia 2011 roku wprowadzają obowiązek dostosowania jednostek służby zdrowia w Polsce do prowadzenia pełnej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Od 1 stycznia 2017 roku wszystkie dane wygenerowane przez placówki medyczne będą musiały być przechowywane na serwerach w formie elektronicznej.
Czyt. także: Do wdrożenia elektronicznej dokumentacji nie wystarczą zinformatyzowane szpitale
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)