×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: WSS gotowy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej

Autor: RR/Rynek Zdrowia19 listopada 2013 10:41

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zabezpieczył wszystkie tworzone, przetwarzane, a także udostępniane w sieci dane medyczne (w tym dane wrażliwe) przed wrogim przejęciem ze strony hakerów.

Wrocław: WSS gotowy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiele szpitali i gabinetów lekarskich ma kłopoty z przygotowaniem się do obowiązkowego prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), co ma nastąpić do 1 stycznia 2017 r. Tymczasem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu - Ośrodek Badawczo-Rozwojowy już to zrobił. Na trzy lata przed ustawowym terminem jest w pełni gotowy na przejście na Elektroniczną Dokumentację Medyczną.

Również najnowsze technologie medyczne wykorzystywane w szpitalu, takie jak pracujący na światłowodach jedyny w Polsce robot medyczny da Vinci, otrzymały bezpieczne połączenie. Uniemożliwiają np. włamanie się do oprogramowania aparatury chirurgicznej i zabiegowej celem zaburzenia pracy lub spowodowania celowego uszczerbku na zdrowiu.

Szpital zabezpieczył dane medyczne swoich pacjentów wdrażając kompleksowe rozwiązanie firmy Fortinet. W placówce zainstalowano zintegrowaną platformę zabezpieczenia oraz urządzenie do analizy ruchu w sieci i raportowania.

Przepisy Ustawy o informacji w ochronie zdrowia z 28 kwietnia 2011 roku wprowadzają obowiązek dostosowania jednostek służby zdrowia w Polsce do prowadzenia pełnej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Od 1 stycznia 2017 roku wszystkie dane wygenerowane przez placówki medyczne będą musiały być przechowywane na serwerach w formie elektronicznej.

Czyt. także: Do wdrożenia elektronicznej dokumentacji nie wystarczą zinformatyzowane szpitale

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze