Włoszczowa: szpital wdroży oprogramowanie wspierające zarządzanie

Autor: DKX/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2011 17:58

Rozpoczyna się wdrożenie systemu Impuls 5 w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II we Włoszczowie (województwo świętokrzyskie).

Włoszczowa: szpital wdroży oprogramowanie wspierające zarządzanie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowa na realizację projektu obejmuje obok oprogramowania Impuls 5 autorstwa BPSC SA, także systemy klasy HIS i RIS "Eskulap” produkcji Politechniki Poznańskiej oraz niezbędną infrastrukturę. 

Szpital korzystać będzie z ponad 130 licencji różnych aplikacji wchodzących w skład kompleksowego rozwiązania informatycznego. Po raz pierwszy wdrażana będzie w polskim szpitalu aplikacja wspierająca obieg dokumentów, stanowiąca element systemu Impuls 5. Projekt będzie realizowany przez spółki z grupy Alma współpracujące od wielu lat z BPSC w zakresie realizacji dostaw oprogramowania na rynek ochrony zdrowia.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków UE w ramach działania 2.2 "Budowa infrastruktury społeczeństwa informacyjnego” RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

- Brak oprogramowania wspierającego zarządzanie jest szczególnie dotkliwy tam, gdzie skala problemów zarządczych jest duża i gdzie obszary funkcjonowania organizacji są rozległe i często skrajnie różne. Do niedawna jednym z bardziej zaniedbanych pod tym względem rynków w Polsce był rynek publicznych ZOZ-ów, czyli szpitali - zauważa Arkadiusz Bała, dyrektor ds. współpracy w partnerami w BPSC SA.

- Sytuacja ta jednak zaczyna się zmieniać, dzięki wsparciu finansowemu UE, ale przede wszystkim, dostrzeganiu przez obecnych menadżerów placówek szpitalnych, konieczności posiadania wysokiej jakości systemów informatycznych - dodaje Bała.

Produkt BPSC SA - system Impuls - wdrożony jest już w kilkudziesięciu placówkach medycznych. Wśród nich znajdują się m.in: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital Wojewódzki czy też Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi UM w Poznaniu. Oprogramowanie wykorzystują również placówki niepublicznej ochrony zdrowia, w tym Pleszewskie Centrum Medyczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze