Wielkopolskie: lekarze dostaną tablety, a szpitale serwerownie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 sierpnia 2015 12:32

Firma CA Consulting SA z grupy Comarch zbuduje kompleksowy system informacji medycznej dla 23 lecznic, które działają pod skrzydłami samorządu wojewódzkiego - informuje "Gazeta Wyborcza”.

Wielkopolskie: lekarze dostaną tablety, a szpitale serwerownie

Pacjenci nie będą już musieli nosić ze sobą papierowych historii choroby. Lekarze wyczytają losy chorego z tabletów.

Nowy system informacji ma umożliwić płynną wymianę dokumentów i informacji medycznych (wyniki badań, historia choroby pacjentów) nie tylko wewnątrz szpitali, ale też - w niektórych zakresach - między NFZ w Poznaiu i urzędem marszałkowskim. Zarejestruje nie tylko świadczenia medyczne, ale pomoże też przeanalizować gospodarkę lekami. Dzięki temu szpitalom łatwiej będzie kontrolować wydatki.

- Nowością jest też to, że 23 szpitale, ośrodki zdrowia i pogotowia ratunkowe w Wielkopolsce znajdą się w jednej sieci - mówi Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Przetarg na budowę kompleksowego systemu informatyzacji medycznej w Wielkopolsce wygrała firma CA Consulting SA, która jest częścią grupy kapitałowej Comarch. Za blisko 24 mln zł zbuduje kompleksowy system informatyczny dla wszystkich 23 lecznic, które działają pod skrzydłami marszałka. Uruchomi serwerownie, dostarczy sprzęt komputerowy i pomoże pracownikom wdrożyć elektroniczne programy.

Pieniądze na stworzenie systemu pochodzą niemal w całości z Unii Europejskiej. Podobne systemy Comarch buduje m.in. w Małopolsce.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum