Wielkopolskie e-zdrowie: nie będzie dymisji Leszka Wojtasiaka

Autor: poznan.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2017 17:07

- Nie ma mowy o dymisji Leszka Wojtasiaka - mówi krótko Marek Woźniak, marszałek woj. wielkopolskiego. O takim ruchu politycznym mówi się w urzędzie marszałkowskim od kilku dni. Wszystko przez raport CBA dotyczący informatyzacji szpitali - przypomina Gazeta Wyborcza.

Wielkopolskie e-zdrowie: nie będzie dymisji Leszka Wojtasiaka
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Raport dotyczy platformy informatycznej „e-zdrowie” wspomagającej samorządowe placówki służby zdrowia. Ma ona m.in. rejestrować udzielane pacjentom świadczenia i monitorować gospodarowanie lekami w szpitalach i przychodniach podległych marszałkowi wielkopolskiemu.

Zdaniem CBA urzędnicy mieli „dopuścić się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w nadzorze nad prawidłowym wykonaniem zamówienia publicznego”. Według CBA samorząd wojewódzki miał stracić na tym systemie blisko 11,5 mln zł, z czego ponad 8 mln zł zostało wypłacone wykonawcy jako nienależne wynagrodzenie, a ponad 3 mln zł to kara umowna, której nie wyegzekwowano. CBA uważa bowiem, że część zamówienia nie została wykonana.

Urząd Marszałkowski z zarzutami się nie zgadza i zgłosił do raportu swoje uwagi. Według nieoficjalnych informacji w dokumencie jest jednak m.in. krytyczna ocena nadzoru ze strony Leszka Wojtasiaka, członka zarządu odpowiedzialnego za ochronę zdrowie.

- Na dziś nie ma mowy o dymisji Leszka Wojtasiaka. Przygotowaliśmy obszerną odpowiedź na ten raport i czekamy na ich stanowisko - mówi wielkopolski marszałek Marek Woźniak.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Czytaj także: Poznań: Leszek Wojtasiak przestał być członkiem zarządu województwa

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum