Wielkopolska: porządkują kolejki pacjentów

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2010 19:27

O uporządkowaniu list oczekujących za pomocą numerów PESEL od lipca mówi Ministerstwo Zdrowia. Tymczasem Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ tworzy program, który pomoże skrócić kolejki oczekujących na zabiegi i wizyty u lekarzy specjalistów.

Wielkopolski NFZ chce jeszcze przed wejściem w życie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej stworzyć program, dzięki któremu pacjenci szybciej i łatwiej dostaną się do specjalisty.

– Koncepcja zakłada możliwość prowadzenia rejestracji pacjenta na liście oczekujących z dokładnością do numeru PESEL wraz z rozpoznaniem, kategorią medyczną (przypadek stabilny lub pilny), planowanym terminem przyjęcia oraz datą i godziną wpisu na listę –wyjaśnia w Głosie Wielkopolskim Zbigniewa Nowodworska, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ.

Dyrektor dodaje, że projekt pozwoli ewidencjonować i gromadzić rzetelne dane o rzeczywistym czasie oczekiwania na poszczególne świadczenia w konkretnych placówkach medycznych. Póki nie wejdą życie przepisy ogólnopolskie, udział wielkopolskich przychodni, poradni i gabinetów w projekcie będzie dobrowolny.

Więcej: http://poznan.naszemiasto.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum