Wielkopolska: kiedy szpitale będą się wymieniać danymi pacjentów online?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 września 2015 09:27

Według założeń od początku 2015 r. roku szpitale i ośrodki zdrowia podległe marszałkowi w Wielkopolsce miały wymieniać się danymi o pacjentach w trybie online. To raczej mało prawdopodobne.

Wielkopolska: kiedy szpitale będą się wymieniać danymi pacjentów online?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zamontowany w karetce tablet powinien przekazywać dane pacjenta w momencie kiedy zespół ratowniczy podjeżdża z nim na SOR. Dzięki zainstalowaniu przy wejściu na oddział tzw. punktu dostępowego cały proces ma odbywać się bez udziału personelu medycznego, który skupi się na pacjencie nie tracąc czasu na papierkową robotę.

Kończy się właśnie pierwszy etap projektu eZdrowie@Wielkopolska, polegający na budowie sieci światłowodowej i wyposażeniu jednostek w niezbędne urządzenia.

Projekt ma połączyć wszystkie placówki w jeden dobrze działający organizm obejmując m.in. cyfrowy rejestr wydawanych leków, tworzenie jednolitej dokumentacji medycznej.

Na razie jednak, jak informuje Gazeta Wyborcza, panuje w tej materii chaos. Dotąd w szpitalach nie było bowiem jednego, odgórnie określonego systemu elektronicznego. W efekcie są szpitale, gdzie cyfryzacja już się dokonała i takie, gdzie nikt o niej nie słyszał.  Już dzisiaj słychać głosy, że termin realizacji całego projektu jest mało realny.

Czytaj też. Informatyzacja: nowego dyrektora CSIOZ czeka bardzo trudne zadanie

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum