×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolska firma informatyzuje szpitale w regionie. Ruszą e-usługi dla pacjentów

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia07 czerwca 2021 07:45

Portal Pacjenta oraz szereg e-usług umożliwi pacjentom z Wielkopolski, między innymi samodzielne rejestrowanie się do wybranych poradni przyszpitalnych.

Wielkopolska firma informatyzuje szpitale w regionie. Ruszą e-usługi dla pacjentów
W projekcie Wielkopolskie e-Zdrowie bierze udział 48 placówek; FOT. Arch. RZ (zdjęcie ilustracyjne)
  • W projekcie Wielkopolskie e-Zdrowie bierze udział 48 placówek medycznych
  • Dofinansowanie dla całego projektu wynosi prawe 80 mln zł
  • Jego efektem ma być dostosowanie rozwiązań informatycznych do coraz większych potrzeb pacjentów związanych z pozyskiwaniem informacji medycznych przez internet

25 maja podpisane zostały kolejne umowy na dostawę, instalację i wdrożenie aplikacji systemów szpitalnych w woj. wielkopolskim - Lokalnego Oprogramowania Komunikacyjnego oraz Systemu Autoryzacji.

W projekcie bierze udział 48 placówek

Jest to ostatni element dużego projektu informatycznego, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod nazwą Wielkopolskie e-Zdrowie. W projekcie bierze udział 48 podmiotów, w tym szpitale powiatowe, specjalistyczne oraz ośrodki opieki psychiatrycznej.

Dofinansowanie dla całego projektu wynosi 79 799 998,34 zł. Jego efektem ma być dostosowanie istniejących rozwiązań informatycznych do coraz większych potrzeb pacjentów związanych z pozyskiwaniem informacji medycznych przez internet.

Portal Pacjenta oraz szereg e-usług umożliwi pacjentom z Wielkopolski, między innymi samodzielne rejestrowanie się do wybranych poradni przyszpitalnych czy otrzymywanie wyników on-line.

Już nie trzeba kserować dokumentacji

Dzięki wymianie danych między podmiotami biorącymi udział w projekcie pacjenci nie będą musieli już kserować dokumentacji medycznej, gdyż będzie ona dostępna dla lekarzy prowadzących leczenie.

W 30 szpitalach systemy HIS Eskulap zostaną rozbudowane przez rodzime firmy Nexus Polska oraz Konsultant IT. Obie poznańskie spółki od lat istnieją na rynku ochrony zdrowia i od samego początku informatyzują szpitale, głownie na terenie Wielkopolski i województw ościennych.

Projekt tej skali umocni pozycję Nexus Polska obsługującej w zakresie IT sto kilkanaście podmiotów leczniczych, jako kluczowego dostawcę systemów HIS w kraju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze