Wielka Brytania: testują tanią elektroniczną kartę pacjenta

Autor: PAP Nauka/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2011 11:27

Naukowcy z City University London przygotowali rozwiązanie elektronicznej karty pacjenta oparte na tanich komponentach, łatwej instalacji i prostym systemie. Dzięki temu, karta będzie dostępna dla rozwijających się krajów.

Wielka Brytania: testują tanią elektroniczną kartę pacjenta

Jak podaje PAP Nauka, MyCard, to karta inteligentna dużej pojemności - Smart Card - wyposażona w łącze USB. Zainstalowano na niej układ składowania danych umożliwiający zapisywanie plików w teczkach dotyczących chorób, automatycznie powiązanych z wynikami badań. Wyniki te można zapisać w każdym dostępnym formacie tekstowym i graficznym.

Zawarte na karcie dane chroni unikalny PIN i hasło. Aplikacje bezpieczeństwa są także stworzone w modelu Open Source.

 Aplikacje kart pacjenta, podobne do polskiego projektu Rejestru Usług Medycznych, są jednymi z najistotniejszych systemów w administracji publicznej. Ich wdrożenie ma zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej, scalić informacje medyczne o pacjencie, ułatwić pozyskiwanie danych przez lekarzy, usprawnić sam proces leczenia i zapobiec nadużyciom.

 

MyCard znajduje się obecnie w fazie testów. 

 

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=swiat&dep=382877&data=&lang=PL&_CheckSum=-1171873595 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum