Wielka Brytania: eksperci alarmują ws. łamania zasad ochrony danych osobowych pacjentów

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2017 10:01

DeepMind Health, start-up technologiczny rozwijający sztuczną inteligencję (AI) i współpracujący z brytyjską służbą zdrowia (NHS), opublikował roczny raport, w którym eksperci stwierdzają m.in., że publiczna ochrona zdrowia w Wielkiej Brytanii "rozminęła się z postępem technologicznym posiadając niechlubny tytuł największego na świecie odbiorcy faksów".

Wielka Brytania: eksperci alarmują ws. łamania zasad ochrony danych osobowych pacjentów
Eksperci zauważają, że pewne działania lekarzy naruszają bezpieczeństwo danych osobowych pacjentów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Eksperci raportu wskazują też na łamanie zasad ochrony danych osobowych pacjentów przez niektórych lekarzy, korzystających z popularnych i łatwo dostępnych aplikacji. Raport podaje przykład stosowania aplikacji fotograficznych i video w telefonach do rejestrowania niektórych przypadków medycznych - informuje Puls Biznesu.

Raport informuje również o lekarzach przesyłających sobie nawzajem skany badań czy dane pacjentów za pomocą Snapchata, co - zdaniem ekspertów - "w oczywisty sposób narusza zasady bezpieczeństwa, jest ryzykownym i niepodlegającym rejestracji sposobem wymiany informacji".

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum