Wiceprezes NRL Jacek Kozakiewicz rozmawiał w MZ o e-dokumentacji

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 26 września 2018 14:56

Wiceprezes NRL Jacek Kozakiewicz po raz kolejny spotkał się z szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia. W rozmowie przypomniał m.in. o zagrożeniach wynikających z braku właściwego przygotowania do wdrożenia od 1 stycznia 2019 r. elektronicznej dokumentacji medycznej.

Wiceprezes NRL Jacek Kozakiewicz rozmawiał w MZ o e-dokumentacji. Fot. Archiwum

Zagrożenia dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa danych. Wiceprezes NRL zaapelował o pilne wyjaśnienie przez resort zdrowia problemów zgłoszonych w piśmie samorządu lekarskiego z 9 sierpnia 2018 r. Lekarze oczekują na określenie przez ministra zdrowia kryteriów funkcjonalności dla programów komputerowych, w tym - umożliwiającej dokonanie zrzutu całej bazy do formatu, który może być następnie zaimportowany do innego systemu. Brak reakcji będzie oznaczał konieczność pilnego zwołania debaty z udziałem ekspertów z obu stron, celem uniknięcia nie tylko wspomnianych problemów, ale także prawdopodobnych niepotrzebnych ogromnych wydatków zarówno ze środków publicznych, jak i ze strony samych lekarzy - informuje NIL.

Jacek Kozakiewicz przekazał również kolejny zestaw pytań i wątpliwości zgłaszanych przez lekarzy w związku z wejściem w życie ustawy z 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, w tym dotyczących pozbawiania uprawnień do podwyższonego wynagrodzenia lekarzy dentystów w okresie rezydentury.

Czytaj: www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum