Ważne zmiany w skierowaniach. Dziś projekt trafił do konsultacji

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP29 listopada 2022 13:37

Ministerstwo Zdrowia zmieni rozporządzenie o skierowaniach wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej. Projekt trafił we wtorek do konsultacji publicznych.

Ważne zmiany w skierowaniach. Dziś projekt trafił do konsultacji
Ważne zmiany w skierowaniach. Dziś projekt trafił do konsultacji Fot. AdobeStock

 

Ważne zmiany w skierowaniach. 29 listopada projekt trafił do konsultacji

Ministerstwo Zdrowia zmieni rozporządzenie o skierowaniach wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej. Projekt trafił 29 listopada do konsultacji publicznych.

Wykaz świadczeń opieki zdrowotnej, dla których skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej w SIM zostanie rozszerzony o skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową.

Zmiana - jak wskazano w uzasadnieniu - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez przedstawicieli samorządu zawodowego lekarzy. Stanowi także dalszy krok w procesie informatyzacji polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Dodajmy, że projekt rozporządzenia w sprawie uruchomienia elektronicznych skierowań na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową opublikowano w Rządowym Centrum Legislacji 28 listopada. E-skierowania mają wejść od 1 stycznia 2023 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze