Warszawski Szpital dla Dzieci będzie zinformatyzowany

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2010 21:02

Pod koniec 2011 r. Warszawski Szpital dla Dzieci, najstarsza w Polsce lecznica dziecięca, zostanie zinformatyzowany. We wtorek (14 grudnia) zarząd województwa mazowieckiego podpisał z placówką umowę w tej sprawie.

Warszawski Szpital dla Dzieci będzie zinformatyzowany

Informatyzacja Warszawskiego Szpitala dla Dzieci polegać będzie na zakupie sprzętu informatycznego oraz stworzeniu witryny internetowej wraz z platformą e-usług medycznych, co umożliwi m.in. internetową rejestrację pacjentów. Za pośrednictwem witryny lekarze i rodzice zyskają również dostęp do informacji o postępach leczenia dzieci.

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w ramach inwestycji o wartości 1 212 680 zł wdrożony zostanie system telefonii internetowej (VoIP), który umożliwi kontakt małych pacjentów z rodzicami również poprzez video rozmowy. Ponadto specjalnie dla pacjentów szpitala utworzone będą Publiczne Punkty Dostępu do internetu (PIAP).

Każdego roku w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci leczy się blisko 57 tys. dzieci z województwa mazowieckiego oraz innych regionów Polski. Placówka specjalizuje się w pediatrii oraz chirurgii i ortopedii dziecięcej. Jest jedynym w kraju szpitalem, w którym wykonywane są nieinwazyjne zabiegi leczenia schorzeń układu moczowego u dzieci. Ponadto, dzięki współpracy z czołowymi ośrodkami medycznymi oraz posiadaniu jedynego na Mazowszu artroskopu, szpital ma możliwość wykonywania unikalnych w skali kraju zabiegów rekonstrukcji stawów kolanowych. Każdego roku Oddział Chirurgii i Ortopedii Dziecięcej wykonuje ok. 1,5 tys. tego typu operacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum