Warszawa: telerehabilitacja dla pacjentów szpitala klinicznego

Autor: polskieradio.pl/Rynak Zdrowia • • 06 maja 2011 17:28

Już pięćdziesięciu pacjentów ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - Centrum Leczenia Obrażeń w Warszawie skorzystało z rehabilitacji przez internet.

Warszawa: telerehabilitacja dla pacjentów szpitala klinicznego

Nagrywali w domach swoje ćwiczenia i przesyłali je do fizjoterapeuty, który nadzorował postępy i telefonicznie przekazywał uwagi.

Jak informuje Polskie Radio, ten niecodzienny sposób  rehabilitacji jest darmowy - projekt współfinansuje UE. Jeśli będzie taka potrzeba, szpital może nawet przekazać komputer pacjentowi na czas zabiegów.

- Z takiej rehabilitacji obecnie mogą skorzystać pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów oraz po zabiegach wszczepienia endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych. Są to chorzy, którzy mają problemy z przemieszczaniem się i w ich przypadku możliwość aktywizacji w domu ma ogromne znaczenie - mówił portalowi rynekzdrowia.pl dr Wojciech Glinkowski, koordynator programu z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu.

Nie wszystkie formy rehabilitacji wymagają kontaktu osobistego - zapewniają lekarze ze Szpitala Dzieciątka Jezus, a pacjenci cieszą się, bo nie trzeba płacić, wychodzić z domu i stać w kolejkach do fizjoterapeuty.

Więcej: www.polskieradio.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum