Warszawa: szpitale wprowadzają e-rejestrację

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2010 17:39

Na wizytę u specjalisty w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie można zapisać się przez internet.

Placówka od kilku miesięcy testowała u siebie e-rejestrację. Pacjenci mogli przez internet zapisywać się do endokrynologa, kardiologa, chirurga naczyniowego i ogólnego. Miesięcznie drogą internetową rejestruje się tam około 50 pacjentów. Najczęściej młodzi ludzie. Ale jak przekonują przedstawiciele szpitala metodą małych kroków edukują wszystkich pacjentów i wierzą, że taka forma rejestracji tak jak kiedyś telefoniczna będzie się popularyzować.

Informatyzacja w Szpitalu Wolskim dała także lekarzom komputerowy wgląd w historię choroby pacjentów. Oznacza to, że wybierając się na wizytę do specjalisty, nie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą chociażby zdjęć rentgenowskich. Lekarz może je odnaleźć w systemie informatycznym szpitala.

W październiku ubiegłego roku unijne pieniądze na informatyzację dostały przychodnie w Wawrze, na Pradze-Południe i Bródnie. Dwie pierwsze otrzymały łącznie 10 mln.

– Rozliczamy właśnie jeden z etapów tej inwestycji, udało się już podłączyć do sieci pięć naszych placówek w Wawrze – opowiada Maria Kąkol, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego „Wawer".

Przychodnie z Wawra w tym roku mają ogłosić przetargi na wdrożenie systemu e-rejestracji. Ma zacząć funkcjonować w 2011 roku. Jak dodaje Maria Kąkol, pacjent będzie mógł się przez internet nie tylko zarejestrować, ale także wybrać przychodnię, w której będzie najmniejsza kolejka.

Na e-rejestracji informatyzacja się w „Wawrze” się nie kończy. Pacjent po wyjściu od lekarza dostanie komputerowy wydruk recepty. Z tym dokumentem będzie miał możliwość sprawdzenia w e-kiosku (w komputerze z internetem), czy w okolicznych aptekach znajduje się wskazany przez doktora lek.

Więcej na: www.warszawa.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum