Warszawa: przy pl. Bankowym działać będzie mobilne stanowisko ZIP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2013 16:06

Od 5 do 7 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym w Warszawie działać będzie mobilne stanowisko NFZ, gdzie można wyrobić login i hasło umożliwiające korzystanie ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Warszawa: przy pl. Bankowym działać będzie mobilne stanowisko ZIP

Dostęp do ZIP pozwala dowiedzieć się przez internet, w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać, poznać status własnego ubezpieczenia (eWUŚ) oraz koszty leczenia, a także dowiedzieć się na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium - przypomniało biuro prasowe mazowieckiego oddziału NF w informacji przesłanej w piątek PAP.

"Od najbliższego poniedziałku do środy włącznie, w godz. 9-15, każdy kto mieszka, pracuje lub przejeżdża w pobliżu placu Bankowego będzie mógł uzyskać login i hasło do portalu Zintegrowany Informator Pacjenta" - poinformował mazowiecki NFZ.

Jak zachęcają urzędnicy, wyrobienie dostępu do ZIP trwa kilka minut. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (wejście D, po prawej stronie od wejścia głównego, pokój nr. 2 na parterze).

Przy okazji można też wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), w tym przypadku trzeba jeszcze wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie internetowej Funduszu.

Według danych NFZ od początku lipca blisko 9 tys. mieszkańców Mazowsza odebrało login i hasło umożliwiające korzystanie z osobistego konta w ZIP.

Zintegrowany Informator Pacjenta ruszył 1 lipca. Dzięki ZIP pacjenci mają m.in. dostęp do historii swojego leczenia. Mogą sprawdzić przez internet, z jakich świadczeń korzystali, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum