Warszawa, Wrocław: dwa szpitale uruchomią platformę TeleMedNet

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2010 11:21

Innowacyjna platforma TeleMedNet ma umożliwić m.in. stworzenie bazy danych kosztów leczenia na poziomie procedur medycznych. Projekt realizuje Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

Głównym celem programu TeleMedNet jest utworzenie infrastruktury informatycznej oraz aplikacji, które umożliwią gromadzenie i przechowywanie oraz analizę danych. Nowoczesna platforma zapewni bezpieczny i stały dostęp do infrastruktury informatycznej. Jedną z licznych korzyści będzie możliwość stworzenie bazy danych kosztów leczenia na poziomie procedur medycznych.

Na platformie znajdzie się także system monitorowania kardiologicznego online, który pozwali na monitoring 15 pacjentów jednocześnie. Dzięki temu
lekarz prowadzący będzie mógł na bieżąco kontrolować czynności życiowe pacjenta i szybko zareagować w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia życia pacjenta.

Kolejnym zadaniem inwestycji jest usprawnienie statystycznej analizy i eksploracji danych, które pozwoli szpitalowi optymalizować koszty leczenia pacjentów i planować zasoby szpitalne, tj. obłożenie łóżek czy liczbę pacjentów na oddziale.
   
Projekt będzie wspófinansowany w 85 proc. wartości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Pozostałe 15 proc. pokryje budżet państwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu szpitale nie ponoszą wkładów własnych.

Projekt TeleMedNet zostanie zaprezentowany 27 maja 2010 roku w siedzibie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum