Wadowice: internet usprawni obsługę pacjentów

Autor: RR, Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2011 11:54

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach przygotowuje się do wprowadzenia e-usług. Dzięki unijnej dotacji na początku przyszłego roku pacjenci będą mogli rejestrować się przez internet.

Wadowice: internet usprawni obsługę pacjentów

- Przedsięwzięcie powinno usprawnić obsługę pacjentów, ale kolejek nie skróci, bo wynikają one z innych przyczyn - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Merta, dyrektor wadowickiego szpitala i dodał, że w zeszłym roku Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej przyjął ponad 140 tys. pacjentów.

Ostatecznie o długości kolejek decyduje wysokość kontraktu z NFZ i liczba specjalistów. Na wizytę u niektórych lekarzy w powiatowej przychodni trzeba niekiedy czekać do pół roku.

Pierwszy etap prac związanych z wdrożeniem w wadowickiej rejonowej przychodni specjalistycznej i w szpitalu tzw. e-usługi będzie kosztował ponad 300 tys. zł. Jak informuje Dziennik Polski, obejmuje on przeprowadzenie robót budowlanych polegających na adaptacji pomieszczeń dla potrzeb serwerowni oraz wykonanie sieci strukturalnej w pawilonie ”C” Szpitala Powiatowego w Wadowicach i w budynku powiatowej przychodni.

E-usługi umożliwią nie tylko rejestrację pacjentów za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Wyeliminują również papierową dokumentację, gdyż dane każdego pacjenta znajdą się na jego internetowym koncie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum