×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WCO: systemy informacyjne jednym z najważniejszych aktywów szpitala

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia09 listopada 2015 10:41

Efektem wdrożenia nowoczesnych rozwiązań przez Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu jest elektroniczny dostęp do całej dokumentacji pacjenta, do jego najświeższych wyników badań czy możliwość elektronicznego zlecenia podania leków przez lekarza.

WCO: systemy informacyjne jednym z najważniejszych aktywów szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak tłumaczy Mirosława Mocydlarz-Adamcewicz, administrator bezpieczeństwa informacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO), elektroniczne systemy informacji stają się jednym z najważniejszych aktywów, niezbędnych do prowadzenia działalności szpitala onkologicznego, jakim jest WCO, polegającej na sprawowaniu specjalistycznej opieki zdrowotnej w dziedzinie chorób nowotworowych.

Obok szeregu wymiernych korzyści wynikających z wdrożenia przetwarzania danych w postaci elektronicznej, WCO zdecydowało się na tworzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przy wykorzystaniu również nowych technologii, w tym użycie platformy mobilnej tj. zastosowanie tabletów i dedykowanego modułu Szpitalnego Systemu Informatycznego.

WCO wyposażone jest w 20 specjalnie zaprojektowanych na warunki szpitalne tabletów kieszonkowych, posiadających wzmocnioną obudowę odporną na kurz i wodę oraz upadek z wysokości jednego metra. Tablety posiadają certyfikaty potwierdzające, że mogą być dezynfekowane preparatami z zawartością alkoholu wykorzystywane w środowisku medycznym

Więcej: www.gazetaprawna.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze