×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Użytkownicy aplikacji mojeIKP sami wybiorą jego nową funkcję. Trwa głosowanie w internecie

Autor: oprac. KM • Źródło: Centrum e-Zdrowia10 maja 2023 14:00

Centrum e-Zdrowia oddaje głos użytkownikom. Mapa defibrylatorów AED, EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu czy data ważności e-recepty? Z okazji drugiej rocznicy istnienia aplikacji mobilnej Ministerstwa Zdrowia użytkownicy wybiorą funkcję, która zostanie wprowadzona w najbliższym czasie do mojeIKP. Głosowanie trwa do 24 maja.

Użytkownicy aplikacji mojeIKP sami wybiorą jego nową funkcję. Trwa głosowanie w internecie
mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Fot. Shutterstock
  • Użytkownicy aplikacji mojeIKP mogą zagłosować na nową funkcję aplikacji, która zostanie wprowadzona w najbliższym czasie
  • Mają możliwość wyboru spośród trzech propozycji, w tym mapy defibrylatorów AED, EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu i informacji o dacie ważności e-recepty
  • Głosowanie trwa do 24 maja

Aplikacja jest systematycznie rozwijana

– Od dwóch lat systematycznie rozwijamy aplikację mojeIKP. Naszym celem jest stworzenie narzędzia, które maksymalnie ułatwi pacjentom korzystanie z rozwiązań e-zdrowia. Teraz oddajemy im głos, bo to oni wiedzą najlepiej, czego im potrzeba. W związku z dwuleciem powstania aplikacji mojeIKP użytkownicy wybiorą jej nową funkcję. Zapraszam do głosowania – zachęca Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

W ramach rozwoju aplikacji Centrum e-Zdrowia przygotowało propozycję trzech rozwiązań, na które użytkownicy będą mogli głosować w ankiecie dostępnej na stronie pacjent.gov.pl. Funkcja z największą liczbą głosów zostanie uruchomiona jako pierwsza.

Mapa AED – informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylatora

Automatyczny elektryczny defibrylator (AED) to urządzenie, które rozpoznaje zaburzenia rytmu serca i podpowiada osobie ratującej, co ma zrobić. Jest dostępne w instytucjach publicznych, zakładach pracy, na dworcach, lotniskach, stacjach metra, niektórych stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, biurowcach itp. Mapa AED to szybki dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy AED.

EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza, że masz prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Obecnie możesz złożyć wniosek o jej wydanie przez Internetowe Konto Pacjenta, a odbierasz ją pocztą lub osobiście w postaci plastikowej karty. Dzięki nowej funkcji EKUZ będzie dostępny w formie elektronicznego certyfikatu, tak jak np. unijny certyfikat COVID (UCC).

Data ważności e-recepty – informacja o dacie realizacji recepty

7, 30 czy 365 dni? Jak długo ważna jest konkretna recepta? Pytanie o termin realizacji e-recepty jest jednym z najczęstszych w aptekach i przychodniach. Dzięki nowej funkcji będziesz wiedzieć, do kiedy możesz ją wykupić.

Twoje zdrowie w Twoim telefonie

mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania oraz ułatwi Ci wykup leków i przypomni o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią. mojeIKP to również pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Sekcja „Na ratunek” umożliwia skuteczne udzielenie pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku.

Aplikacja mojeIKP została już zainstalowana ponad 4 630 000 razy. Można pobrać ją na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze