UnitedHealth przejęło twórcę rozwiązań zdalnego monitorowania pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2019 08:10

Optum, oddział amerykańskiej grupy ubezpieczeniowej United Health, wykupiło pracujący nad systemami monitoringu pacjentów start-up Vivify Health - podał serwis CNBC, powołując się na dwa źródła zbliżone do sprawy. Warunki transakcji nie zostały ogłoszone.

Rynek rozwiązań zdalnego monitorowania pacjentów jest duży i stale rośnie, co czyni go atrakcyjnym dla firm z branży opieki zdrowotnej. Fot. Archiwum

Grupa UnitedHealth, do której należy Optum, jest największą podmiotem z branży opieki zdrowotnej na świecie pod względem przychodów - podkreśliło CNBC. W ostatnich miesiącach gigant ubezpieczeń wykupił m.in. platformę społecznościową dla pacjentów PatientsLikeMe, a także usługę finansową Equian.

W czerwcu UnitedHealth sfinalizowało również warty 4,3 mld USD wykup DaVita Medical Group. Samo Optum zajmuje się m.in. świadczeniem usług aptecznych oraz z zakresu opieki nad chorymi.

Vivify pracuje nad rozwiązaniami do zdalnego monitorowania pacjentów. Firma zapewnia urządzenia łączące się z internetem i inne technologie do domowego monitorowania pacjentów o podwyższonym stopniu ryzyka. Tego rodzaju rozwiązania mają pozwolić na wcześniejszą reakcję lekarza bez konieczności odbywania wizyty domowej, a także na zmniejszenie przypadków kosztownych interwencji karetek.

Rynek rozwiązań zdalnego monitorowania pacjentów jest duży i stale rośnie, co czyni go atrakcyjnym dla firm z branży opieki zdrowotnej. Szacuje się, że do 2023 r. jego wartość może osiągnąć poziom ponad 30 mld dolarów - wskazał serwis CNBC.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum