Unijne fundusze na komputeryzację stołecznej przychodni

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2011 19:14

Zarząd województwa mazowieckiego zatwierdził pięć projektów, które otrzymały unijne dofinansowanie. Wśród nich znalazła się komputeryzacja przychodni w Białołęce. Całkowita wartość projektu to 115 143 zł.

Unijne fundusze na komputeryzację stołecznej przychodni
Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego obsługi przychodni wraz z zakupem 13 komputerów z oprogramowaniem oraz dwóch urządzeń wielofunkcyjnych w NZOZ Centrum Medyczne na Białołęce pozwoli na szybszą komunikację z pacjentem oraz zwiększenie dostępności i jakości usług.

Cyfrowe karty chorych umożliwią lekarzom łatwiejszy dostęp do informacji o stanie zdrowia pacjentów, dodatkowo wszystkie komórki organizacyjne przychodni połączone zostaną w jedną, zintegrowaną sieć komputerową

W ramach projektu zostaną wdrożone m.in. umawianie wizyt przez internet - rejestracja on-line oraz e-gabinet; rejestr w Internecie i umożliwienie pacjentom przeglądu informacji o dostępnych usługach medycznych; historia zdrowia, choroby i leczenia dostępna w formie elektronicznej;
elektroniczny transfer recept - informacja zwrotna o tym czy pacjent wykupił receptę, kiedy i gdzie oraz czy zostały wydane zamienniki leków oraz wymiana danych z NFZ.

Z nowych usług będą mogły korzystać również osoby niedowidzące, dzięki specjalnemu oprogramowaniu syntetycznie naśladującego polską mowę. Dodatkowo w NZOZ-ie zostanie postawiony infomat, z którego każdy pacjent będzie mógł zasięgnąć informacji o dostępnych w placówce usługach medycznych. Oprócz systemu na terenie przychodni będzie można skorzystać z bezprzewodowego internetu.

Kwota unijnego dofinansowania wyniosła 97 871,55 zł.

 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum