Umowa: Silvermedia i Microsoft będą wspólnie rozwijać telemedycynę

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 16:11

Porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju i tworzenia usług telemedycznych dla pacjentów podpisały firmy Silvermedia S.A. i Microsoft.

Umowa: Silvermedia i Microsoft będą wspólnie rozwijać telemedycynę
Od lewej: Ireneusz Wochlik, prezes Silvermedia i Sławomir Połukord, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Microsoft; FOT. Silvermedia

Umowa została podpisana 17 maja br. w trakcie odbywającej się w Zabrzu konferencji MedTrends 2017. -Rozwiązania na rzecz telemedycyny dostarczane przez spółkę Silvermedia będą wspierane przez technologie chmury obliczeniowej Microsoft - informują firmy komunikacie prasowym.

Porozumienie dotyczy m.in.: wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z wdrażaniem usług informatycznych na rynku medycznym, rozwoju i możliwości, jakie niesie chmura obliczeniowa oraz bezpieczeństwa przechowywanych w tym modelu danych, ich analizy i zarządzania.

Dodatkowo technologie chmury dostarczane przez Microsoft będą sukcesywnie wprowadzane w produktach telemedycznych Silvermedia.

- Chmura obliczeniowa Microsoft to świetne miejsce do prac R&D z obszaru telemedycyny i możliwość szybkiego skalowania ich wyników. Te cechy skłoniły nas do stworzenia wspólnego przedsięwzięcia w postaci otwartego laboratorium telemedycznego, do którego chcemy zaprosić start-upy zainteresowane tą tematyką - powiedział Ireneusz Wochlik, prezes Silvermedia.

Wśród rozwiązań telemedycznych dostarczanych przez Silvermedia są m.in. autorskie algorytmy analizujące sygnały biomedyczne. Pomagają one w zdalnej diagnostyce schorzeń poprzez definiowanie normalnych stanów funkcjonowania organizmu pacjenta, a następnie ocenę powstających anomalii.

- Telemedycyna to nie tylko oszczędność czasu spędzonego w kolejkach. To przede wszystkim oszczędność czasu potrzebnego do uratowania ludzkiego życia, odpowiednio wczesnego wykrycia potencjalnego zagrożenia czy postawienia właściwej diagnozy w momencie, kiedy pacjent nie ma możliwości spotkania z lekarzem - zaznacza Wojciech Życzyński, członek zarządu Microsoft.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum