USA: Riverside i Lewis, czyli przejęcie na rynku informatyki medycznej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2010 19:39

Firma Riverside kupiła amerykańską spółkę Lewis Computer Services, specjalizującą się w produkcji rozwiązań informatycznych dla rynku medycznego.

Przejęcie firmy Lewis to już 43. transakcja Riverside w sektorze opieki zdrowotnej, a dziewiąta w tym roku. Lewis Computer Services (Lewis) dostarcza software dla przedsiębiorstw i instytucji publicznych na amerykańskim rynku opieki zdrowotnej.

Przejęcie firmy Lewis jest transakcją typu „add-on”, która polega na dołączeniu spółki do firmy HEALTHCAREfirst, znajdującej się już w portfolio medycznym Riverside. Doświadczenie firmy Lewis poszerzy i urozmaici ofertę produktów oraz usług spółki HEALTHCAREfirst, a także pomoże w osiągnięciu przez nią pozycji lidera – informuje Riverside w komunikacie prasowym.

The Riverside Company jest globalnym funduszem private equity koncentrującym się na przejmowaniu małych i średnich przedsiębiorstw (o wartości do 200 mln USD). Od swojego powstania w 1988 roku firma zainwestowała w 232 transakcje o całkowitej wartości wynoszącej 5 mld dolarów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum