Tomaszów Mazowiecki: szpital wprowadzi elektroniczną rejestrację

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2015 10:10

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z.o.o (Łódzkie) właśnie przygotowuje się do poprawy obsługi pacjentów. Zgodnie z planem już we wrześniu br. pacjenci z Tomaszowa i okolic mają szansę zapisać się do wybranej poradni przez internet.

Tomaszów Mazowiecki: szpital wprowadzi elektroniczną rejestrację

Szpital jest w trakcie przygotowywania projektu, który ma poprawić jakość obsługi pacjentów i dostępność do usług medycznych. Takie są główne jego założenia. Dwa główne punkty to informatyzacja obiegu dokumentacji w poradni, ale też i na oddziałach szpitala.

Poza tym projekt zakłada szereg udogodnień dla pacjentów, którzy korzystają z usług medycznych w szpitalu. Pacjent będzie mógł umówić się na konkretny termin do wybranego lekarza czy poradni przez internet, co ma skrócić kolejki do rejestracji w okienku. Wystarczy mieć dostęp do internetu, login i hasło do swojego profilu, które po wstępnej rejestracji otrzyma w okienku poradni. Wówczas sam będzie mógł ustalić sobie termin wizyty i wybrać lekarza.

Krzysztof Markiewicz, informatyk z TCZ od dwóch lat starał się o pozyskanie dofinansowania na ten projekt. Początkowo szpital nie zakwalifikował się do tego projektu, potem był na liście rezerwowej, aż w końcu udało się otrzymać dofinansowanie od Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum