Telefonia komórkowa w uzdrowiskach - abonent czasowo niedostępny?

Autor: Dziennik/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2010 13:45

Operatorzy komórkowi chcą pozwolenia resortu zdrowia na budowę stacji nadawczych na terenie uzdrowisk.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji z operatorami zaapelowała do Ministerstwa Zdrowia o zmianę obowiązującej od pięciu lat ustawy. Oprotestowane przepisy bezwzględnie zakazują budowania stacji nadawczych w tzw. strefach uzdrowiskowych „A". Takie strefy znajdują się w ponad 40 miastach, w tym tak dużych, jak Sopot, Świnoujście, Kołobrzeg, Krynica, Ciechocinek, Inowrocław czy nawet części Krakowa – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Operatorzy w tej kwestii mówią jednym głosem: kuracjusze i mieszkańcy uzdrowisk zostaną wkrótce pozbawieni możliwości bezproblemowego korzystania nie tylko z technologicznych nowinek, jak wideotelefonia czy szerokopasmowy internet. Mogą mieć problemy ze zwykłą rozmową przez telefon.

– W 2011 najprawdopodobniej będziemy już korzystać z nowej technologii UMTS, stare maszty zostaną wtedy wyłączone – mówi Waldemar Koszałkowski, główny specjalista z Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Liberalizacji przepisów w przygotowywanej nowelizacji ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych nie przewiduje ministerstwo. Włodzimierz Śliwiński, naczelnik wydziału uzdrowisk w resorcie zdrowia przyznaje, że strefy objęte zakazem są niewielkie, nie obejmują całych miast. Jak przekonuje na łamach Dziennika Gazety Prawnej „chodzi o pieniądze, a nie o dobro kuracjuszy”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum