Te aplikacje służą profilaktyce nowotworów i kontroli glikemii u ciężarnych

Autor: Białystokonline.pl/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2017 11:37

NFZ uruchomił dwie bezpłatne aplikacje na smartfony. Pomogą one oszacować ryzyko rozwoju nowotworu lub kontrolować cukrzycę przez kobiety w ciąży.

NFZ udostępnił dwie bezpłatne aplikacje na smartfony Fot. John Karakatsanis/Flickr (CC BY-SA 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Aplikacja CanCell Cancer adresowana jest do osób, które nie chorują i chcą prowadzić zdrowy tryb życia zapobiegając zapadalności na choroby nowotworowe - informuje bialystokonline.pl

To użytkowe oprogramowanie szacuje nasze predyspozycje genetyczne i ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory. Monitorowana jest nasza dieta i aktywność fizyczna. Ponadto aplikacja pomaga rzucić palenie i znaleźć odpowiednią placówkę medyczną, przypomina o okresowych badaniach profilaktycznych i dostarcza informacji na temat nowotworów i ich profilaktyki.

Natomiast SweetPregna przeznaczona jest dla kobiet w ciąży, które chorują na cukrzycę. Aplikacja pomaga ustalić odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne i kontrolować glikemię. 

Obie aplikacje są bezpłatne.

Więcej: www.bialystokonline.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum