Tarnów: w "Szczekliku" zapomną wkrótce o papierowej dokumentacji

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 10 września 2013 10:45

Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie będzie jednym z pierwszych w Małopolsce, który w pełni wdroży elektroniczną dokumentację medyczną.

Tarnów: w "Szczekliku" zapomną wkrótce o papierowej dokumentacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje lecznica, ''rozbudowa systemu i infrastruktury informatycznej w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie celem zapewnienia wysokiej jakości usług medycznych'' to trzeci projekt realizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przez tarnowski szpital.

Projekt stanowi kontynuację procesu informatyzacji jednostki i wprowadza ją na poziom zaawansowania, który pozwoli na całkowitą eliminację obiegu dokumentacji papierowej.

Cała dokumentacja medyczna prowadzona w wersji elektronicznej, zapewni błyskawiczny dostęp do historii choroby pacjenta wraz z załącznikami (np. wynikami badań) w każdym momencie, bez konieczności czasochłonnych wizyt w archiwum.

Projekt przewiduje zakup tabletów medycznych, co pozwoli rejestrować świadczenia i zdarzenia medyczne bezpośrednio przy łóżku pacjenta. Taka elektroniczna identyfikacja ma wyeliminować czasochłonne czynności wykonywane przy łóżku pacjenta, a następnie w dyżurce lekarskiej lub pielęgniarskiej.

Tarnowski szpital wprowadzi również rejestrację do poradni specjalistycznych przez stronę WWW co pozwoli pacjentom zaoszczędzić czas, a osobom niepełnosprawnym umożliwi rejestrację do lekarza bez konieczności wychodzenia z domu.

6 września odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu w ramach MRPO na lata 2007-2013. Realizacja projektu zakończy się w połowie 2014 r. Koszt wynosi 1,4 mln zł, w tym dotacja to 855 tys. zł, a pozostałe środki - ponad pół miliona złotych - to wkład własny szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum