Sztuczna inteligencja w medycynie prewencyjnej – przykłady zastosowań

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Comarch Healthcare30 sierpnia 2021 10:05

Sztuczna inteligencja w medycynie początkowo była wykorzystywana do przetwarzania danych medycznych i to tylko w ograniczonym zakresie, pod warunkiem, że dane były odpowiednio uporządkowane. Obecnie, panuje powszechne przekonanie, iż sztuczna inteligencja i wysoce zaawansowane technologie mogą mieć znaczący wpływ na zrewolucjonizowanie systemów opieki zdrowotnej.

Sztuczna inteligencja w medycynie prewencyjnej – przykłady zastosowań

Dzięki narzędziom opartym na AI, możliwe jest rozpoznawanie i wydobywanie wartościowych informacji z ogromnych baz danych, które następnie można wykorzystać właściwie w każdym obszarze medycyny.

Sztuczna inteligencja cieszy się coraz większym zainteresowaniem w opiece zdrowotnej ze względu na:

  • zakres wsparcia, jaki mogą uzyskać lekarze oraz placówki medyczne ze strony narzędzi i urządzeń technologicznych,
  • redukcję kosztów,
  • podniesienie jakości oferowanych usług medycznych oraz ich skuteczności.

Poznaj ciekawe przykłady zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie: https://www.comarch.pl/healthcare/white-paper-wykorzystanie-narzedzi-ai/ 

Jakie są korzyści z zastosowania AI w opiece zdrowotnej?

Jedną z kluczowych zalet sztucznej inteligencji jest to, że potrafi zdiagnozować nawet te schorzenia, które przebiegają bezobjawowo. Przykładem jest system AI stworzony przez badaczy Massachusetts Institute of Technology, który pozwala analizować emocje wyrażane za pomocą mowy, a także nagrania kaszlu i służy do wczesnego wykrywania słabo widocznych oznak choroby Alzheimera. Na podstawie tego rozwiązania zostało stworzone narzędzie pomagające zdiagnozować osoby, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo. Dzięki możliwości analizy odgłosów kaszlu, narzędzie w 98,5% przypadków poprawnie diagnozuje chorych.

Takich przykładów zastosowań AI w medycynie jest coraz więcej, dzięki czemu personel medyczny zyskuje skuteczne i wygodne rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania opieki zdrowotnej.

Więcej na temat AI w medycynie dowiesz się z bezpłatnego White Papera „Wykorzystanie narzędzi AI w medycynie prewencyjnej”: https://www.comarch.pl/healthcare/white-paper-wykorzystanie-narzedzi-ai/ 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum