Szpitale zatrudnią startupy, by pomóc dzieciom i kobietom w ciąży. Zgłoszenia do piątku

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia26 października 2022 14:30

Konkurs „Mother and Child Startup Challenge” wyłoni najlepsze startupy, których projekty zostaną wprowadzone w pięciu polskich szpitalach. Celem konkursu jest zrewolucjonizowanie jakości leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Zgłoszenia trwają do 28 października.

Szpitale zatrudnią startupy, by pomóc dzieciom i kobietom w ciąży. Zgłoszenia do piątku
Polskie szpitale zatrudnią startupy. Wszystko po to, by pomóc dzieciom i kobietom w ciąży. Fot. Shutterstock
  • Organizatorzy konkursu szukają projektów z obszaru zdrowia, profilaktyki, edukacji i administracji, które realnie wpłyną na leczenie i organizację szpitali
  • – Chcemy wykorzystać potencjał polskich młodych firm i razem z nimi podnosić poziom opieki nad małymi pacjentami i ich opiekunami – wyjaśnia dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka
  • Startupy do konkursu mogą zgłaszać się do 28 października. Nagrodą główną konkursie jest wdrożenie zwycięskiego rozwiązania w pięciu szpitalach w naszym kraju 

Poszukiwane projekty, które wpłyną na leczenie i organizację szpitali

Organizatorzy Mother and Child Startup Challenge szukają projektów z obszaru zdrowia, profilaktyki, edukacji i administracji, które wpłyną na leczenie i organizację szpitali. Jak czytamy - "mogą to być produkty, usługi czy innowacje materiałowe, ważne, by można je było zastosować w szpitalach". 

- Braki kadrowe, sprzętowe i niewystarczające finansowanie to problemy, z którymi borykają się nawet najlepsze placówki medyczne. Z drugiej chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązane problemy medyczne. Nie da się tego zrobić bez technologii. Chcemy wykorzystać potencjał polskich młodych firm i razem z nimi podnosić poziom opieki nad małymi pacjentami i ich opiekunami – mówi dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Konkurs organizuje pięć polskich szpitali

Mother and Child Startup Challenge zrzesza państwowe podmioty medyczne, aby osiągnąć cel, jakim jest wykorzystanie potencjału innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia.

Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, a projekt realizowany jest we współpracy z czterema innymi polskimi szpitalami:

  • Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
  • Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie,
  • Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz
  • Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

- Grono startupów, mających wiele ciekawych rozwiązań i technologii, ma ogromny problem, aby przedostać się do lecznictwa publicznego w Polsce, aby sprawdzić się w realnym środowisku medycznym. Konkurs jest oknem nowego podejścia do współpracy ze zwinnymi przedsiębiorstwami, którzy mogą dostarczyć podmiotom leczniczym i pacjentom realnej wartości dodanej – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Nagrody i zgłoszenia. Najważniejsze informacje

Startupy do konkursu mogą zgłaszać się do piątku, 28 października. Nagrodą główną w konkursie jest wdrożenie zwycięskiego rozwiązania we wspomnianych pięciu szpitalach.

Pozostałe nagrody to wsparcie finansowe, eksperckie i mentoringowe.

— Zakres tematyczny konkursu ukierunkowany jest na działalność kliniczną, profilaktykę i badania przesiewowe, edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów, zarządzanie procesami i dokumentacją, analizę danych — czytamy.

Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w TYM miejscu. 

Galę finałową i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano natomiast na grudzień 2022 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum